Posted by on 13 stycznia 2019

W tym roku miejscem do spędzenia Sylwestra i witania Nowego Roku została Szklarska Poręba.

Dla większości z nas sylwestrowa przygoda w górach zaczęła się tuż po Świętach Bożego Narodzenia, bo 28 grudnia. Byli też tacy, którzy wyruszyli dzień wcześniej. Całą sobotę, niedzielę, a także część poniedziałku spędzaliśmy mniej lub bardziej intensywnie korzystając z uroków Karkonoszy. Część z nas wybierała narty zjazdowe, część narty biegowe, a jeszcze inni woleli piesze wyprawy. Było też kilku odważnych, którzy nade wszystko preferowali morsowanie. Popołudniami wracaliśmy z górskich wojaży z uśmiechami na twarzach… lecz na tym nie koniec. Po krótkim odpoczynku wybieraliśmy się na termy, na potańcówkę do pobliskiej karczmy, albo zostawaliśmy w ośrodku, by pograć w gry planszowe lub siatkówkę.

Gdy w końcu nadszedł czas na wyczekiwanego Sylwestra, wszyscy zabrali się do pomocy przy przygotowaniach – dekorowaniu sali oraz szykowaniu jedzenia. Zabawę rozpoczęliśmy około godziny 20.00. Wszyscy bawili się świetnie, schodząc z parkietu jedynie po to, aby skosztować pyszności stojących na stołach 😉 Jeszcze w 2018 roku w czasie Mszy Świętej o 23.00, którą odprawił dla nas ojciec Leonard, podziękowaliśmy Panu za dobrze przeżyty rok. Następnie o północy poszliśmy powitać Nowy Rok 2019 oglądając piękne fajerwerki rozbłyskające nad Szklarską Porębą. Po szampanie, noworocznych życzeniach, zimnych ogniach i bitwie na śnieżki przyszedł czas na kolejne tańce, które trwały aż do rana.

W noworoczny poranek opuściliśmy nasz ośrodek, pożegnaliśmy się ze sobą i bezpiecznie wróciliśmy do domów… No dobrze, niektórzy spędzili jeszcze kilka błogich godzin, delektując się obiadem i deserem w górskiej karczmie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania i wyjazdy duszpasterskie już w nowym roku 2019.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu:

Posted in: Bez Kategorii
//