Posted by on 12 lutego 2017

Ostatnie spotkanie z cyklu traktującego o sakramentach poświęcone było sakramentowi małżeństwa. Jak wyjaśnił o. Kamil Paczkowski OFM, sakrament ten jest czymś innym niż samo małżeństwo. Małżeństwo jest bowiem związkiem doczesnym, którego zadania polegają na wzajemnej pomocy, przekazywaniu potomstwa i wychowywaniu dzieci, w sakramencie małżonkowie zostają umocnieni łaską, dzięki której mają razem osiągnąć zbawienie.

Podczas składania przysięgi małżonkowie ślubują sobie miłość, wierność, uczciwość oraz trwanie u swego boku do kresu ich życia. Muszą być świadomi, że prawdziwa miłość wymaga ofiary, niesie konieczność ciągłego wybaczania i służenia drugiej osobie.

Poruszyliśmy również zagadnienie nierozerwalności małżeństwa, które biorąc pod uwagę masową skalę rozwodów, wydaje się być coraz bardziej ignorowane. Jak stwierdził o. Kamil, szatanowi bardzo zależy na zniszczeniu małżeństwa i rodziny. Dlatego tak ważne jest, aby małżonkowie nigdy nie stracili z oczu Chrystusa, który idzie z nimi krok w krok.

Temat małżeństwa jest tak szeroki, że nie sposób było go wyczerpać podczas jednego spotkania. Z niecierpliwością będziemy czekać na ciąg dalszy.

Posted in: Bez Kategorii
//