Posted by on 11 marca 2019

Kiedy kobieta staje się dojrzała emocjonalnie? A kiedy mężczyzna? Co to znaczy być dojrzałym emocjonalnie? Na te i wiele innych pytań pozwolił nam odpowiedzieć ksiądz Adam Pawłowski, którego kolejny raz gościliśmy w naszym duszpasterstwie.

Piotruś Pan potrzebujący docenienia, słomiany zapał, ucieczka od konfliktów, gadżeciarstwo, przemoc – to przykłady cech niedojrzałego mężczyzny. Natomiast takie cechy jak: całkowite zaufanie intuicji, rozchwianie emocjonalne, oczekiwanie uwagi czy syndrom fochliwości może mieć niedojrzała kobieta.

Jakie w takim razie są cechy dojrzałego człowieka? Bardzo ważne jest odkrycie w sobie tych cech i następnie praca nad nimi. W efekcie nabywamy umiejętność bycia szczęśliwym ze sobą samym. Inne elementy dojrzałości emocjonalnej to pogodzenie się ze swoją przeszłością, zdrowe relacje z rodzicami i świadomość swoich emocji.

Dzięki wartościowemu wykładowi, jak też części warsztatowej, nauczyliśmy się dostrzegać swoje niedoskonałości, przyjmować opinie innych osób, jak też opisywać swoje emocje.

Posted in: Bez Kategorii
//