Posted by on 12 listopada 2015

Czy Jezus po przeprowadzce do Kafarnaum miał daleko do domu swojej mamy? Co robił na dachu domu świętego Piotra nad Jeziorem Galilejskim? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznaliśmy w na spotkaniu z ojcem Jakubem Waszkowiakiem, który przybliżył nam Ewangelię wg Świętego Mateusza.

Uczniowie Jezusa nie od razu byli żarliwymi chrześcijanami, gotowymi umrzeć za wiarę w swojego Mistrza. Na pierwszych kartach Ewangelii proponowali Jezusowi, żeby spalił wioskę, w której, mówiąc kolokwialnie, nie zostali przyjęci z entuzjazmem. Ich nawrócenie było procesem – powolną zmianą sposobu myślenia.

Czy wiedzieliście, że Góra Błogosławieństw w rzeczywistości „wznosi się” 50 metrów pod poziomem morza? A Judasz, zdradzając Chrystusa, prawdopodobnie do samego końca był pewien, że Nauczyciel i tym razem wywinie się z rąk faryzeuszy? Za kilka tygodni znów spotkamy się z ojcem Jakubem, żeby omówić następną z czterech Ewangelii. Wszystkich, którzy chcieliby poznać kolejne ciekawostki z życia i nauczania Jezusa, już teraz serdecznie zapraszamy!

Posted in: Bez Kategorii
//