Posted by on 10 czerwca 2020

Ostatnie spotkanie duszpasterskie z cyklu Credo „Wierzę w ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny”  poprowadził nasz duszpasterz, ojciec Leonard Bielecki.

Ojciec zwrócił naszą uwagę, że człowiek to dusza i ciało – Kościół naucza, że od początku naszego życia, od momentu poczęcia jesteśmy duszą i ciałem. Chwilę zatrzymaliśmy się przy temacie ciała, które jest wspaniałym darem od Pana Boga. W dzisiejszych czasach, gdzie pojawia się kult ciała i młodości czasem łatwo zagubić myślenie, że nasze ciało to umiłowana przez Boga świątynia Ducha Świętego.

Później przeszliśmy do trudniejszych aspektów naszej wiary. Kiedy nastanie zmartwychwstanie naszego ciała? Jak będziemy wtedy wyglądać? Na pewno będziemy odmienieni, a nasze ciało będzie najpiękniejsze. Poznamy samych siebie w swojej najlepszej, najpiękniejszej wersji, w każdym aspekcie naszej tożsamości.

Ojciec Leonard zwrócił uwagę, że my-ludzie jesteśmy określeni i umiejscowieni w czasie. Natomiast Bóg jest ponad czasem. Czas jest oznaką przemijania, zmiany. Zarówno nasze ciało zmienia się wraz z upływającym czasem, ale także i dusza. W niebie również będziemy podlegali zmianom-będziemy kochać coraz bardziej.

Spotkanie zakończyliśmy z ogromną nadzieją na życie wieczne oraz wspólną modlitwą.

Posted in: Bez Kategorii
//