Posted by on 8 marca 2021

Co roku w marcu w naszej wspólnocie spędzaliśmy jeden weekend na rekolekcjach wielkopostnych. W zeszłym roku epidemia pokrzyżowała nam plany, ale w tym roku już się nie daliśmy i z wyprzedzeniem zaplanowaliśmy jeden dzień – Wielkopostny Dzień Skupienia.

6 marca spędziliśmy na Polach Lednickich i wypełniliśmy go dwoma konferencjami, Drogą Krzyżową, Mszą Świętą i Adoracją Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło też czasu na indywidualną modlitwę oraz spotkania Boga w drugim człowieku. Rekolekcje wygłosił dla nas ojciec Wojciech Surówka.

Podczas konferencji ojciec opierał się na dwóch fragmentach z Pisma Świętego. Najpierw opowiedział o Józefie Egipskim, o którym mówiło czytanie dnia poprzedniego. Przy tej okazji zwrócił uwagę na zazdrość i że nie doświadczalibyśmy jej, gdybyśmy byli skupieni na naszej relacji  z Bogiem, a nie na innych i na to jak reagować na doświadczane zło.  Drugą konferencję Ojciec oparł m.in. na fragmencie Ewangelii Mt 21,28-32 gdzie to Jezus poucza Arcykapłanów, że celnicy i nierządnice wejdą przed nami do Raju. Powinniśmy pamiętać o tym w czasie kształtowania naszej religijności, żebyśmy jak Arcykapłani nie poprzestali tylko na słowach, lecz także czynami okazywali miłosierdzie.

Ten dzień skupienia był czasem oderwania od codzienności, refleksji i nabrania sił na drugą połowę Wielkiego Postu.

Posted in: Bez Kategorii
//