Posted by on 24 marca 2021

Spotkanie 11 marca rozpoczęliśmy wspólną Mszą świętą w intencji naszego duszpasterstwa oraz żeńskiej części naszego duszpasterstwa z okazji Dnia Kobiet. Po Mszy świętej panowie zaskoczyli nas słodką niespodzianką, a następnie rozeszliśmy się do domów, żeby wziąć udział w spotkaniu on-line.

Naszym gościem był ojciec Jakub Waszkowiak – biblista i wykładowca w Międzynarodowym Seminarium Franciszkańskim w Jerozolimie. Podczas spotkania ojciec opowiadał nam o prorokach. Poznaliśmy w dużym skrócie wszystkich proroków Starego Testamentu. Okazało się, że były wśród nich również kobiety. W Starym Testamencie prorocy nie pełnili tylko funkcji posłańców od Boga. Zazwyczaj byli to wykształceni ludzie i byli ważnymi doradcami królów. Ze względu na swoje wykształcenie i mądrość wcześniej też dostrzegali znaki i wydarzenia, których reszta Izraela jeszcze nie dostrzegała. Próbowali też tłumaczyć ludziom myśl Bożą, która była dla nich trudna do zrozumienia, jak np. to, że Bogu bardziej zależy na naszej miłości, niż na ofiarach całopalnych.

W drugiej części spotkania był czas na pytania do ojca o wszystkie tematy biblijne, jakie nas interesują. Jak zawsze, spotkanie z ojcem przyciągnęło nas tłumnie, wzbogaciło naszą wiedzę i zwróciło uwagę na ważne aspekty naszej wiary.

Posted in: Bez Kategorii
//