Posted by on 22 września 2017

W czwartek wznowiliśmy spotkania z o. Leonardem Bieleckim OFM – naszym nieocenionym Duszpasterzem. W tym sezonie przybrały one nową formę, która zaciekawi niejednego. Jak wiadomo, ojciec Leonard (razem z o. Franciszkiem Chodkowskim) prowadzi videoblog „Bez Sloganu”. W każdym odcinku ojcowie odpowiadają na jedno z pytań nadesłanych przez internautów. Nowa forma spotkań to swoiste „Bez Sloganu” na żywo. 🙂 Z możliwością zadania Ojcu dodatkowych pytań oraz twórczej dyskusji.

Niejednego z nas nurtują kwestie związane z wiarą, relacją z Bogiem i rozwojem duchowym, których dotąd nie odważyliśmy się zadać. Czasami nie ma ku temu dobrych okoliczności, czasami boimy się poruszyć kontrowersyjny temat stojąc twarzą w twarz z kapłanem. Dlatego w tym roku podczas czwartkowych spotkań z o. Leonardem mamy niepowtarzalną okazję usłyszeć odpowiedzi na nasze pytania, które możemy anonimowo zostawiać w specjalnie przygotowanej skrzynce stojącej w naszej salce … lub w wirtualnej skrzynce pytań, która dostępna jest tutaj (wystarczy kliknąć 🙂 )

Na pierwszym spotkaniu Ojciec odpowiedział między innymi pytania: skąd wziął się post eucharystyczny i czy jego niezachowanie jest grzechem a także czy modlitwa nowenną (zwłaszcza Nowenną Pompejańską, o której wielu mówi, że Bóg spełnia po jej odmówieniu intencję, w której ją podjęliśmy) nie jest formą duchowego „przekupstwa”. Bezcenna była możliwość zadania Ojcu „pytań pogłębiających” i przedyskutowania tego, co niektórym wydaje się lekko kontrowersyjne lub nie do końca zrozumiałe

Następne spotkanie i kolejne odpowiedzi już w październiku. Już teraz widzimy, że w wirtualnej skrzynce pojawiają się kolejne ciekawe pytania.

Posted in: Bez Kategorii
//