Posted by on 20 marca 2019

Cechy świętego człowieka w świecie współczesnym. Taki właśnie był temat tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, które spędziliśmy w jeden marcowy weekend (15-17.03.2019) w Domu Rekolekcyjnym im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Zaborówcu.

Rekolekcje wygłosił dla nas ojciec Klaudiusz Michalski OFM na podstawie adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka „Gaudete et exsultate”. Według Ojca Świętego jest pięć warunków, które prowadzą człowieka do świętości. W czasie konferencji omawiane były kolejne z nich: cierpliwość i łagodność, radość i poczucie humoru, odwaga i zapał, wspólnota oraz modlitwa. Poza naukami rekolekcyjnymi były też Droga Krzyżowa, Koronka, Brewiarz, zwiedzanie pobliskiego Sanktuarium w Wieleniu Zaobrzańskim oraz czas na modlitwę indywidualną i spacery. Zauważyliśmy, że w ciszy możemy dojść do zgody z własnym wewnętrznym „ja”, a także odkryć piękno całego stworzenia. W nocy z soboty na niedzielę doświadczaliśmy duchowej obecności Boga podczas adoracji. Dzięki temu czuwaniu doznaliśmy Bożej łaski.

W czasie tych rekolekcji wzmocniliśmy się w wierze i nabraliśmy sił na kolejne dni. Był to dla nas dobry czas wyciszenia i oderwania od chaosu codziennego życia.

Posted in: Bez Kategorii
//