Posted by on 9 kwietnia 2020

Z powodu zaistniałej sytuacji, nasze ostatnie spotkanie nie mogło odbyć się w salce przy Klasztorze oo. Franciszkanów. Każdy z nas musiał pozostać w domu, ale nie przeszkodziło to nam, spotkać się online. Z racji takiej formy spotkań są one dedykowane tylko członkom duszpasterstwa. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją.

Na ostatnim spotkaniu dotyczącym Credo, o. Leonard Bielecki cytując Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza, że „Wierzymy we wspólnotę wszystkich wiernych chrześcijan, a mianowicie tych, którzy pielgrzymują na ziemi, zmarłych, którzy jeszcze oczyszczają się, oraz tych, którzy cieszą się już szczęściem nieba, i że wszyscy łączą się w jeden Kościół; wierzymy również, że w tej wspólnocie mamy zwróconą ku sobie miłość miłosiernego Boga i Jego świętych, którzy zawsze są gotowi na słuchanie naszych próśb” (KKK 962). „Świętych obcowanie” można inaczej nazwać „komunią świętych”, czyli „komunią w rzeczach świętych” albo „komunią między osobami świętymi”.

W praktyce oznacza to, że wraz ze świętymi jesteśmy jedną wspólnotą w Chrystusie. Cytując świętego Pawła, wszyscy możemy stwierdzić, „już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus”.

W trudnym czasie słowa te mogą stanowić dla nas niezwykłą pociechę

Posted in: Bez Kategorii
//