Posted by on 9 września 2019

W ostatnich dniach sierpnia Duszpasterstwo Postakademickie Puls spędziło wspólnie czas w Bieszczadach. Dla wszystkich uczestników była to okazja do wypoczynku ducha i ciała. Każdego dnia gromadziliśmy się na wspólnej Eucharystii, którą odprawiał nasz duszpasterz o. Leonard Bielecki OFM oraz na Liturgii Godzin.

Przez tydzień otwieraliśmy się na piękno przyrody, którą mogliśmy podziwiać podczas pokonywania różnych tras górskich. Każdy znalazł tu coś dla siebie – od leżenia na Połoninie Caryńskiej do wdrapywania się na Bukowe Berdo. Wyjątkowym przeżyciem było podziwianie wchodu lub zachodu słońca, ta nieopisana harmonia światła była wspaniałym doświadczeniem bożego piękna. Często po długim i wyczerpującym dniu gromadziliśmy się na wspólnym ognisku, przy którym dowoli śpiewaliśmy i zajadaliśmy pyszne kiełbaski.

Nasza baza noclegowa była w Schronisku Politechniki Warszawskiej „Koliba”, gdzie mogliśmy wspólnie spędzać czas. To miejsce nauczyło nas otwierać się na obecność drugiego człowieka, ponieważ żyjąc bez dostępu do Internetu czy sieci komórkowej, doceniliśmy czym jest wspólnota bliskich osób. To były wyjątkowe wakacje, a Bieszczady każdego z nas zachwyciły. Na pewno tam wrócimy!

Poniżej fotorelacja z wyjazdu:

Posted in: Bez Kategorii
//