Posted by on 8 marca 2018

„Nikt nie może wejść do Królestwa Niebieskiego nie wypróbowany. Zabierz pokusy, a nikt nie będzie zbawiony”. – powiedział św. Antoni Wielki. Pierwszy weekend marca spędziliśmy na rekolekcjach wielkopostnych w sanktuarium bł Edmunda Bojanowskiego w Luboniu. Przyjaciele błogosławionego powtarzali, że od tego niezwykle skromnego człowieka emanuje dobro. I my doświadczyliśmy spokoju i gościnności tego miejsca, w którym szybko poczuliśmy się jak w domu.

cTematem rekolekcji było Boże Miłosierdzie. Poprowadził je ks. Piotr Gałązka – Misjonarz Świętej Rodziny. Cykl konferencji rozpoczęliśmy od lepszego zrozumienia zagadnienia grzechu, bez którego nie było by Bożego przebaczenia i wiążącej się z nim nadziei. Teraz wiemy już, dlaczego grzech nie jest naszą prywatną sprawą. Wiemy również, że Bóg jest silniejszy od zła i że jedną z łask, którą chce obdarzać nas w szczególny sposób, jest radość. Przyjrzeliśmy się również osobie św. Piotra oraz Judasza. Co doprowadziło jednego z nich do wielkiej chwały (mimo, że wcale nie był idealnym człowiekiem), a drugiego do smutnej śmierci?

Przez kilka najbliższych tygodni będziemy publikować posty z przemyśleniami i fragmentami nauk, które usłyszeliśmy podczas tegorocznych rekolekcji. Mamy nadzieję, że i Wam pozwolą zbliżyć się do Boga oraz miłosierdzia, którym pragnie obdarzyć każdego z nas. Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku.

Swoją relację z Bogiem pogłębialiśmy podczas codziennej Eucharystii ubogaconej pięknym śpiewem, inspirujących konferencji wieczornych czuwań i całonocnej adoracji. Rytm dnia wyznaczała liturgia godzin. Ci, którzy szukali inspirujących lektur, mogli znaleźć je w obfitej biblioteczce, a ci, którzy chcieli jeszcze trochę porozmawiać z Bogiem, mogli udać się do kaplicy. Klasztorny ogród zachęcał do spacerów. Goszczące nas siostry ze Zgromadzenia zakonnego Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP ciepło nas przyjęły i zadbały nie tylko o dobre przeżycie rekolekcji ale również o wspaniałą atmosferę.

W ten weekend przez czytania mszalne przewijał się motyw Bożego Miłosierdzia, choć ksiądz rekolekcjonista nie dobierał tematu nauk do treści czytań. Słowo Boże jest ciągle żywe, dlatego wierzymy, że Pan właśnie w ten sposób skierował do każdego z nas aktualne i zarazem bardzo osobiste przesłanie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rekolekcji:

Posted in: Bez Kategorii
//