Posted by on 3 listopada 2020

„Mam talent! I co dalej?” – z tym pytaniem p. Joanna Mazur, założycielka fundacji Odzyskani, trenerka kompetencji miękkich, coach kariery, rozpoczęła warsztaty, dla których inspiracją był fragment z Ewangelii wg. Św. Mateusza(25, 14-30).

Aby w sposób pełny pochylić się nad tematem, prowadząca zaproponowała w pierwszej kolejności zwrócenie szczególnej uwagi na pojawiającą się w przypowieści postać właściciela, który obdarza sługi nie tylko złotem, ale przede wszystkim zaufaniem, powierzając im wszystko co posiada. Następnie poprzez zaproszenie do rozważań nad tym, z którym ewangelicznym sługą się identyfikujemy, przeszliśmy do zdiagnozowania źródeł lęku, który powstrzymuje przed rozwijaniem otrzymanych talentów oraz do określenia metod, dzięki którym możemy lepiej poznać siebie i dostrzec obszary, w których możemy się rozwijać.

Ponadto istotnym z punktu widzenia doskonalenia umiejętności jest wyznaczanie celów do jakich chcemy dążyć, a także wykorzystywanie talentów, naszych mocnych stron w służbie innym oraz pracy zawodowej. Dlatego też zastanowiliśmy się jak dobrze ułożyć i wcielać w życie swój plan rozwoju. Pomocą ku temu były dwa ćwiczenia, polegające na zastanowieniu się jakimi talentami dysponujemy i jak wykorzystujemy je w różnych środowiskach takich jak praca, życie codzienne czy też wspólnota.

Posted in: Bez Kategorii
//