Posted by on 10 marca 2014

W pierwszy weekend Wielkiego Postu odbyły się nasze rekolekcje wielkopostne, których tematem przewodnim była przyjaźń. Czas ten był doskonałą okazją do zatrzymania się nad swoim życiem, do refleksji nad nim, a przede wszystkim do spotkania z Chrystusem i umocnienia swojej wiary. Były to chwile, kiedy świat zdecydowanie zwolnił dla nas tempo, a my w oderwaniu od codziennych obowiązków mogliśmy skupić się na duchowym ubogacaniu.

Trzy konferencje o przyjaźni, które wygłosił dla nas o.Leonard, utwierdziły każdego w przekonaniu, że ma ona ogromną wartość. Uswiadomiliśmy sobie, jak bezcennym jest mieć obok siebie prawdziwego przyjaciela, ale także jak wiele zagrożeń i prób czeka przyjaźń oraz jak wielką odpowiedzialnością jest „oswojenie” drugiej osoby. Człowiekowi nieraz bardzo łatwo przychodzi nadawanie ludziom obok nas miana przyjaciela. Jednak czy zawsze robi to słusznie i w pełnym rozumieniu tego słowa? Czy możliwa jest przyjaźń damsko – męska? Czy przyjaciel musi wszystko o nas wiedzieć? Na te, jak i na wiele innych nurtujących nas pytań poszukiwaliśmy odpowiedzi w czasie rekolekcyjnej zadumy.

Oczywiście nie zabrakło spotkań z największym Przyjacielem człowieka – Chrystusem zarówno podczas Mszy Swiętych, jak i podczas pięknego doświadczenia całonocnej Adoracji, gdzie każdy w cichości serca sam na sam zastanawiał się przed wielkością Pana Jezusa. Wspólnie rozważaliśmy kolejne stacje drogi krzyżowej, a także z ufnością zawierzaliśmy Bogu noszone przez nas intencje w koronce do Bożego miłosierdzia.

Każdy z nas wrócił do swojego domu umocniony i z nowymi siłami do wytrwania w wielkopostnych postanowieniach.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia z naszych rekolekcji.

Posted in: Bez Kategorii
//