Posted by on 20 stycznia 2021

„Błogosławione stopy niosących dobrą nowinę” – aby jednak samemu głosić Ewangelię, trzeba najpierw doświadczyć Boga. Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się za pośrednictwem platformy Zoom, mogliśmy posłuchać Gabrysi Telman, która opowiedziała nam o swoim doświadczeniu rekolekcji w drodze.

„Piękne stopy”, bo tak nazywa się ten czas formacji, to rekolekcje autostopowe. Gabi pokrótce opowiedziała nam jak wszystko wygląda od strony technicznej, a następnie opowiedziała dzień po dniu ten niezwykły czas. Jeździła po Polsce (i nie tylko) z dwójką nowo poznanych osób, bez jedzenia i bez pieniędzy, zdana na Bożą Opatrzność.

Dzięki zaufaniu, do jakiego zachęcił ją ojciec prowadzący rekolekcje, doświadczyła ogromu miłości Boga, i namacalnie mogła przekonać się o Jego trosce – otrzymywała schronienie, pożywienie, a także wiele innych łask, o które prosiła każdego dnia. Świadectwo, jakim Gabi się podzieliła, oraz jej radość zostanie z nami na długo i, kto wie, może kolejne osoby zdecydują się na udział w rekolekcjach autostopowych.

Posted in: Bez Kategorii
//