Posted by on 18 października 2017

Kolejną z nowości, jakie przygotowaliśmy na nowy sezon spotkań formacyjnych, są spotkania z cyklu społecznego. Będziemy poruszać na nich tematy, które nieobce były świętemu Franciszkowi. Nie chcąc pozostać obojętnymi na cierpienie osób, których społeczeństwo wykluczyło poza margines, pragniemy poznać ich problemy i historie. Niejednokrotnie przedstawiają się one zupełnie inaczej niż powszechne stereotypy czy powierzchowne przekonania. Każdy bezdomny napotkał kiedyś trudności, z którymi nie był w stanie sobie poradzić. Każdego więźnia do miejsca, w którym obecnie się znajduje, doprowadził ciąg wydarzeń.

Gośćmi i prelegentami w tym cyklu są osoby znajdujące się najbliżej potrzebujących: wolontariusz posługujący w hospicjum, wychowawca w domu dziecka, kapelan więzienny, czy mężczyzna, który przez kilkadziesiąt lat mieszkał na ulicy… W szczerych opowieściach pokazują nam, dlaczego pomoc w trudnych sytuacjach musi być mądra i przemyślana i jak powinna ona wyglądać. Spontaniczne odruchy serca mogą bardziej zaszkodzić niż wyciągnąć ku górze.

Pierwsze spotkanie z nowego cyklu – w tematyce bezdomności i streetworkingu – już jutro. Naszym gościem będzie p. Janusz Smura, który o życiu na ulicy może opowiedzieć … z własnego kilkunastoletniego doświadczenia. Obecnie jest jednym z tych cudownych osób, którym udało się zbudować dobro na dawnej życiowej dolinie. Wyszedłszy z bezdomności i alkoholizmu, sam pomaga osobom dotkniętym tym problemem.

Posted in: Bez Kategorii
//