GDZIE SIĘ PODZIAŁO WIELKIE KSIĘSTWO LITEWSKIE?
SPOTKANIE Z GRZEGORZEM RYBACKIM

GODZ. 18.00,
miejsce: klasztor Franciszkanów przy Placu Bernardyńskim

„Litwo, ojczyzno moja!”, pisze Mickiewicz. Poeta, do którego chętnie przyznaje się dziś kilka narodów współczesnego świata.

Gdzie się podziało Wielkie Księstwo Litewskie? Co po nim pozostało – na mapie, w sercach i umysłach, historiografii i dyskursie politycznym, wczoraj i dziś? W najbliższy czwartek, w ramach kolejnego spotkania z cyklu patriotycznego, serdecznie zapraszamy na gawędę historyczno-polityczną opatrzoną smaczkami etnograficznymi i językoznawczymi, którą poprowadzi Grzegorz Rybacki.

***
Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele franciszkanów przy Placu Bernardyńskim. Następnie około godz. 19.00 udamy się do salki, a po godz. 21.00 będziemy integrować się w kawiarni.

Jeśli jesteś absolwentem studiów lub stawiasz pierwsze (a może i kolejne!) kroki na rynku pracy i szukasz wspólnoty, w której mógłbyś pobudzić puls swojej wiary oraz poznać osoby podobnie jak Ty poszukujące Boga w swojej codzienności – serdecznie zapraszamy! Dbamy o to, aby każda osoba, która przyjdzie na nasze spotkanie, poczuła się tu dobrze.

***
Przydatna informacja dla nowych osób:
Do salki można wejść przez furtę klasztorną zlokalizowaną między kościołem a Liceum św. Marii Magdaleny (gdyby była zamknięta, wystarczy zadzwonić). Następnie należy kierować się do drugich drzwi po lewej stronie.

Do zobaczenia! 

Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj.

//