Posted by on 13 sierpnia 2017

Na początku sierpnia kilka osób z Duszpasterstwa Postakademickiego PULS wraz z ojcem Leonardem wybrało się na pielgrzymkowy szlak, który prowadził z Brodnicy na Jasną Górę. Wędrowaliśmy wraz z franciszkańską Grupą Brązową. Chyba każdy, kto poszedł choć raz, zna ten radosny klimat, poczucie wspólnoty, piękne śpiewy, rodzinną atmosferę i istnie franciszkański entuzjazm.

Zabraliśmy ze sobą Wasze intencje modlitewne, oraz całą życzliwość i Wasze wsparcie wysyłane z Poznania (i nie tylko), które czuliśmy przez całą drogę. Co kilka dni dołączały do nas nowe osoby, a ostatniego dnia „Dinozaurowa” reprezentacja liczyła kilkanaście osób.

Po dziesięciu dniach marszu minęliśmy długo wyczekiwaną tabliczkę: Częstochowa i po ostatnim postoju (połączonym z Koronką do Miłosierdzia Bożego odśpiewanego razem z innymi grupami oraz próbą tańca), weszliśmy na Jasną Górę.

W tym roku po raz pierwszy w ramach pielgrzymki brodnickiej szła Grupa Wyciszenia prowadzona przez ojca Leonarda. Kameralna atmosfera, możliwość spokojnej modlitwy i piękne śpiewy przyciągnęły niejedną osobę z Grupy Brązowej, które mogły wędrować z Wyciszeniem przez dwa kilkukilometrowe etapy.

Już teraz odliczamy dni do przyszłorocznej pielgrzymki.

01

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji (klikając tutaj)

Piesza Franciszkańska Pielgrzymka Brodnica – Jasna Góra
– 
a tutaj można znaleźć jeszcze więcej zdjęć z tegorocznych rekolekcji w drodze.

Posted in: Bez Kategorii
//